Parkując samochód przy dworcu PKP w mieście Kościan można było dostać białej gorączki. Na parking w tym miejscu już od lat czekała spora ilość mieszkańców. Teraz zaparkować może tam 100 aut i aż 300 rowerów. Pozostawione tam rowery są dodatkowo chronione przez wiaty. Do ich budowy wykorzystano te zabytkowe, które wcześniej służyły na peronach. 

Parking jest dokładnie przemyślany i nie zapomniano o żadnym szczególe. Całość jest dokładnie oświetlona, a każda strefa oznaczona. Wyznaczono również osobne miejsca dla osób o utrudnionym poruszaniu. Zarząd PKP naprawdę się postarał.

Większość dworca jest już odrestaurowana. Zainwestowano również w ułatwienia drogowe na mieście, które skutecznie zwiększyły poziom bezpieczeństwa i przepustowość na drogach — np. poprzez tunele, które przebiegają pod torami. Wszystko jest nowoczesne i maksymalnie funkcjonalne, ale z zachowaniem historycznej aury tego miejsca. 

Jedyne miejsca, które nie przeszły renowacji, to ulica Dworcowa oraz plac przed dworcem. Niestety tego typu inwestycje nie są planowane w najbliższym czasie.