Przed świtem, 7 stycznia 2024 roku, w niewielkim mieście Śmigiel doszło do zdarzenia drogowego o poważnych konsekwencjach. Młody mężczyzna, mający niespełna dwadzieścia lat, pod wpływem alkoholu zasiadł za kierownicę swojego Renault i straciwszy kontrolę nad pojazdem, uderzył w budowlę przy ulicy Południowej. Zdarzenie miało miejsce około godziny 3:45 nad ranem.

Służby ratunkowe zostały natychmiast wezwane na miejsce zdarzenia, a obszar ten został szybko zabezpieczony przez policję, straż pożarną i ekipę pogotowia ratunkowego. Policja przystąpiła do ustalania okoliczności tego niefortunnego incydentu i udało jej się ustalić, że młodzieniec jadący ulicą Południową, nie utrzymując kontroli nad pojazdem, zboczył z drogi i uderzył w budynek.

Kierowca został przeniesiony do szpitala w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie 2,23 promila alkoholu. Śledztwo w tej sprawie jest nadal prowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.