Pochodzący z Kościana radny Sławomir Kaczmarek oficjalnie oznajmił, że weźmie udział w nadchodzących wyborach na burmistrza tego miasta, które mają miejsce 7 kwietnia. Przybiera to na szczególne znaczenie, gdyż dla Kaczmarka będzie to druga próba zdobycia tego stanowiska.

Podczas poprzednich wyborów Kaczmarek zdołał uzyskać drugi najlepszy rezultat i doszedł do finałowego pojedynku z Piotrem Ruszkiewiczem. Mimo nie zdobycia tytułu burmistrza, Sławomir Kaczmarek nie wycofał się z życia publicznego, a wręcz przeciwnie – objął stanowisko przewodniczącego komisji rewizyjnej Rady Miejskiej Kościana oraz lidera klubu radnych „Koalicja Obywatelska”.

Radny Kaczmarek postanowił podzielić się z mieszkańcami swoją decyzją o kandydowaniu w formie oficjalnego ogłoszenia. Wyraził w nim swoje pragnienie bycia burmistrzem, tak jak przez ostatnie pięć lat pełnił dla nich rolę radnego. Deklarując swoją kandydaturę, Kaczmarek podkreślił, że stanowisko burmistrza traktuje nie jako przywilej, ale poważne zobowiązanie do ciężkiej pracy.

Podczas swojej dotychczasowej pracy w samorządzie, radny nauczył się dialogu i kompromisu, a także podejmowania odważnych decyzji. Przekonuje, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, Kościan może stać się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla jego obecnych oraz przyszłych mieszkańców. W najbliższym czasie zamierza przedstawić swój program wyborczy. Już teraz jednak zdradza, że głównym celem będzie stworzenie miasta przyjaznego obywatelom, dającego im realny wpływ na podejmowane decyzje.

Kończąc swoje oświadczenie, Sławomir Kaczmarek obiecał otwarte konsultacje w sprawach remontów ulic, kluczowych inwestycji czy Dni Miasta. Zapowiedział także wsparcie dla projektów obywatelskich. Wyraził przekonanie, że współpracując, mieszkańcy mogą osiągnąć wiele dla siebie i przyszłości swoich dzieci.