Dobrze znany mieszkańcom Kościana rzeźbiarz Marian Maliński zorganizował artystyczny krajobraz, do którego zaprosił także innych rzeźbiarzy i malarzy. Łącznie w mieście pojawiło się aż 6 innych artystów. Wszyscy od kilku dni tworzą różne cudowności. Kościańska zieleń momentalnie przesiąkła twórczym talentem.

Kto uczestniczy w plenerze malarsko-rzeźbiarskim?

Na zaproszenie Pana Mariana Malińskiego przybyło aż 6 osób. Wśród nich grafik Wojtek Nawrot oraz malarze Iwan i Irina Malińscy. Nie zabrakło również różnego rodzaju rzeźbiarzy — Janusz Owsiany (metaloplastyk i rzeźbiarz), Krzysztof Żak (rzeźbiarz w kamieniu) oraz dwóch rzeźbiarzy w drewnie — Kamil Świca i Ewa Czubernat. Artyści wciąż działają, ale już niedługo ich prace będzie można podziwiać podczas specjalnej wystawy. 

Kiedy wystawa dzieł stworzonych podczas pleneru malarsko-rzeźbiarskiego?

Plener rzeźbiarsko-malarski odbywa się na skwerze Krimpen w Kościanie i trwa już kilka dni. Zaczęto 9 sierpnia. Jednak wystawa jest zaplanowana na czas trwania festyny, który odbędzie się 15 sierpnia. Twórczość artystów zostanie wystawiona na kościańskich „Łazienkach” w STREFIE CHILLOUT od godziny 15:00 do godziny 20:00.