Pan Bogusław Kaźmierczak zrobił naprawdę dużo dla kościańskiego sportu. Nie tylko jako trener, ale również jako zawodnik i nauczyciel wychowania fizycznego. Przyczynił się do rozwoju sportu w Kościanie. Za to wszystko przy okazji ukończeniu 90 lat postanowił podziękować mu sam burmistrz miasta — Piotr Ruszkiewisz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej — Dawid Olejniczak. 

Trener Bogusław Kaźmierczak — kim jest i co zrobił dla kościańskiego sportu?

Grać w piłkę nożną zaczął zaraz po zakończeniu II Wojnie Światowej. Wtedy już systematycznie trenował i został ważną częścią kościańskiego sportu. Początki swojej sportowej kariery miał w drużynie Obra Kościan — stał wtedy na bramce. 

Po zakończeniu nauki w szkole średniej w jego życiu zaszły niemałe zmiany. Przez krótki czas grał dla drużyny Spójni Żary, aby zaraz potem udać się do Poznania na studia. Uczęszczał na poznańską Akademie Wychowania Fizycznego oraz był zawodnikiem Gwardii Poznań (1953-1956). Przez te trzy lata zagrał z nimi więcej niż 200 meczów w II i III lidze. Rok później, w 1957 roku, zadecydował o powrocie do rodzinnego miasta. Wziął na siebie także zarządzanie podupadającą wtedy drużyną Obra Kościan. Oprócz piastowania posady trenera w drużynie wciąż grał jako zawodnik. 

Drużyna momentalnie stanęła na nogi i zaczęła wygrywać mecz za meczem. Dzięki trenerowi Bogusławowi Kaźmierczakowi awansowali nawet III ligi. Jednak to nie wszystko, bo poza prowadzeniem Obry Kościan był również nauczycielem wychowania fizycznego. Spod skrzydeł Pana Bogusława wyszła imponująca ilość trenerów, nauczycieli i pasjonatów piłki nożnej.

Trener ma na swoim koncie kilka świadectw poświadczających jego ogromny wkład w kościański sport. Między innymi może się pochwalić — Medalem Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasług, Złotą Odznaką OZPN, Medalem za Zasługi w Rozwoju Sportu Szkolnego, Odznaką Honorową PZPN oraz Medalem 100-lecia sportu.