Kościan świętował obchody z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Złożono symboliczne kwiaty i zapalono znicze.

W ten szczególny dzień w historii Wielkopolski przedstawiciele miasta Kościan spotkali się w kilku symbolicznych miejscach miasta, aby uczcić dawnych bohaterów. W pierwszej kolejności delegacja gości specjalnych pojawiła się na Placu Paderewskiego pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Tam złożono symboliczne kwiaty, a także zapalono znicze.

W Parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej (Farze) w Kościanie odprawiono również uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny. Następnie obchody patriotyczne odbyły się na cmentarzu parafialnym. Wydarzenia zostały zrealizowane dzięki wzajemnej współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Poznania wraz z jednostkami samorządowymi powiatu kościańskiego.

W trakcie realizowanych uroczystości zostały odsłonięte również pamiątkowe tablice upamiętniające poległych żołnierzy w czasie wojny polsko – bolszewickiej. Ponadto specjalnymi medalami „Pro patria” zostało odznaczonych, aż osiem osób. Medale zostały przyznane przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.