Pasjonaci literatury mogą wybrać się na dwa atrakcyjne wydarzenia, podczas których omawiane będą wybrane pozycje książkowe.

Trzeba przyznać, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie cieszy się sporą popularnością. Od wielu lat chodzą do niej coraz to nowe pokolenia. Kojarzona jest nie tylko z miłej atmosfery, ale także z licznych kameralnych spotkań tematycznych z autorami książek, artystami, najróżniejszymi warsztatami, konkursami literackimi oraz plastycznymi.

Na rozpoczęcie roku zaplanowano dwa bardzo ciekawe wydarzenia z książką oraz kawą. To propozycja dla wszystkich fanów dobrej literatury, którzy lubią dyskusje na temat książek w kameralnym gronie. Wszystkie wydarzenia odbędą się oczywiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Wrocławskiej 28b w Kościanie.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już za dwa dni tj. 12 stycznia 2022 roku. Będzie to spotkanie „Dyskusyjnego Klubu Książki”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Tym razem książką, która będzie tematem organizowanego spotkania będzie „Lektor z pociągu 6.27” autorstwa Jean-Paula Didierlaurenta. Na przybyłych gości czekać będzie bardzo aromatyczna kawa.

Rusza kolejny autorski cykl spotkań na tematy popularnonaukowe

Szykuje się również kolejne cykliczne spotkanie pt. „Z historią przy kawie”. Wskazane wydarzenie zrealizowane zostanie w dniu 14 stycznia 2022 roku i rozpocznie się o godzinie 18:00. Podczas nadchodzącego wydarzenia zostanie przedstawiony wykład dr. Emiliana Prałata. Poprowadzi on wykład na temat literatury Bałkanów.

W celu wzięcia udziału w tym wydarzeniu należy wcześniej dokonać zapisu. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną obowiązują obostrzenia i w związku z tym wprowadzono ograniczoną ilość osób. Zapisu można dokonać bezpośrednio w Miejskiej Bibliotece lub poprzez drogę online wchodząc na stronę internetową www.epralat.edu.pl. Można również przedzwonić pod wskazany numer telefonu: 65 512 00 40.

Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury! Jesteśmy przekonani, że zaproponowane spotkania będą niezwykle pasjonujące i interesujące.