Łyżwiarstwo to fantastyczny sport rekreacyjny, z którego warto skorzystać w sezonie zimowym. W Kościanie znajdują się warunki do tego, aby poćwiczyć ten rodzaj sportu wybierając się na kryte lodowisko.

Jeśli nie masz pomysłu w jaki sposób spędzić wolny czas możesz wybrać się na lodowisko do Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Kościanie przy ulicy Nacławskiej 84. Od wielu lat lokalne lodowisko cieszy się niesłabnącą popularnością. To fantastyczna propozycja spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny jak i pojedyncze osoby w najróżniejszym wieku.

Każdego roku jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają lodowisko jest otwarte od grudnia do marca. Wszystkie osoby, które nie posiadają łyżew mogą wypożyczyć je na miejscu zaoszczędzając pieniądze na drogim jednorazowym wydatku. Lodowisko jest całkiem spore i posiada 600 m². Dodatkowo jest ono cały czas zadaszone. Jest to pomocne podczas intensywnych opadów śniegu.

Lodowisko czynne jest codziennie poza wyjątkami świątecznymi. Od poniedziałku do środy , a także od piątku do niedzieli ślizgawka otwarta jest od godziny 8:00 do 21:00. Wyjątek stanowi czwartek, gdzie lodowisko zamykane jest dla klientów zewnętrznych o 20:00, czyli o godzinę wcześniej niż standardowo. Wejście na lodowisko następuje zawsze o pełnej godzinie i pobyt na nim trwa 45 minut. Ostatnie wejście na ślizgawkę odbywa się o godzinie 20:00.

O czym jeszcze należy wiedzieć wybierając się na lodowisko?

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na wypad na lokalne lodowisko powinniśmy uwzględnić przerwy techniczne, w czasie których lodowisko jest nieczynne. Przerwy techniczne obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 16:00. W weekendy oraz w dni świąteczne przerwa odbywa się między 14:00, a 15:00.

Wejście na lodowisko w Kościanie jest płatne. Cena za normalny bilet wynosi 10 zł, natomiast ulgowy 8 zł. Są to ceny za 45 minut jazdy na łyżwach. Dużo korzystniej kosztuje wykupienie wejścia po dwa razy na 45 minut, wówczas bilet standardowy kosztuje 12 zł, a ulgowy 9 zł. Wypożyczenie łyżew oraz usługa ostrzenia łyżew kosztują 10 zł. Istnieje również możliwość zarezerwowania lodowiska. Przy takiej ofercie cena za 45 minutową rezerwację wynosi 130 zł.

Należy również pamiętać, że choć łyżwiarstwo jest bardzo przyjemnym i atrakcyjnym sportem to jest także bardzo niebezpieczny. Każdy upadek na lodzie może skończyć się złamaniem kończyny lub jej zwichnięcie. W szczególności powinno zadbać się o ochronę głowy w formie kasku. Przydatna będzie również stosowana odzież termiczna.