Był wysiłek, pot i łzy szczęścia w wyniku zwycięstwa! Wygrani otrzymali symboliczne statuetki. Jednak najważniejszym celem wydarzenia była pamięć po historycznym Powstaniu Wielkopolskim.

 

Wczoraj odbyły się Powstańcze Biegi Przełajowe w Kościanie oraz Marsz Nordic Walking 2022. To już tradycja w naszym mieście. Powstańcze Biegi Przełajowe na stałe zapisały się na kartach kalendarza wydarzeń naszego miasta. W tym roku pojawiła się nowość w organizowanym wydarzeniu sportowym, czyli kategoria par! Żeby wziąć udział w wydarzeniu zainteresowani musieli wcześniej dokonać rejestracji i zapłacić 40 zł. W dniu realizacji biegów nie było możliwości zapisu na zawody.

Uczestnicy minionego wydarzenia walczyli o Grand Prix Powiatu Kościańskiego. Biegi Przełajowe odbędą się również w innych miastach. Zawody zostały już zrealizowane w Czempiniu oraz Krzywiniu. Do kompletu został jeszcze Śmigiel, w którym biegi zostaną zrealizowane w dniu 13 marca 2022. Już nie możemy się doczekać żeby ogłosić listę wszystkich zwycięzców z regionu!

Powstańcze Biegi Przełajowe cieszą się coraz większą popularnością. Każdego roku w biegu startuje coraz więcej osób!

Powstańcze Biegi Przełajowe są organizowane ku czci pamięci zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Ponadto celem wydarzenia jest promocja aktywnego stylu życia, ponieważ jak informuje serwis SportowyMagazyn.pl sport to samo zdrowie! Wydarzenie promuje również tę dziedzinę sportu jako najprostszą i najtańszą formę ruchu.

Każdego roku do udziału w wydarzeniu zgłasza się cała masa ludzi. Ta grupa wciąż roście. Jak widać ludzie z naszego regionu lubią ten sport. Organizatorami wydarzenia jest Miasto Kościan, Gmina Kościan oraz Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Honorowym Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był Burmistrz Miasta Kościan Pan Piotr Ruszkiewicz.

Organizowane wydarzenie to także świetna okazja do integracji ludzi z naszego regionu, których łączy wspólna pasja. Po zakończonym biegu organizator zapewnił posiłek oraz ciepły napój. Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy!