Już w marcu odbędą się długo wyczekiwane zawody sportowe! Fani narciarstwa będą mogli wykazać się i rywalizować ze swoimi kolegami z regionu.

Każdego roku w naszym mieście organizowane są wyjazdy do Zieleńca. Niedługo odbędą się już XIX Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w narciarstwie zjazdowym oraz snowboardzie. Zapisy trwają do 25 lutego 2022 roku i przyjmowane są w Starostwie Powiatowym w Kościanie przy ulicy Gostyńskiej 38 w pokoju numer 101.

Zawody odbędą się w dniu 5 marca 2022 roku przy Stoku przy Wyciągu Grapa G10. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:30. Co ważne, w dniu zawodów nie będę przyjmowane zapisy do udziału w wydarzeniu. Sprawy formalne leży załatwić wcześniej. Współorganizatorami wydarzenia są Gmina Miejska Kościan, Gmina Kościan, Gmina Śmigiel, Gmina Czempiń, Gmina Krzywiń, Powiat Szkolny Związek Sportowy w Kościanie.

To wydarzenie sportowe, które w naszym regionie ma dużą renomę. Każdego roku na zawody wyjeżdżają najbardziej uzdolnieni sportowcy z regionu. Wszystkie osoby, które chciałby uzyskać więcej szczegółów odnośnie zawodów i wyjazdu proszone są o kontakt z organizatorami pod numerem telefonu 65 512 70 67 wew. 28. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. Stacja Radio Elka w Lesznie, a także Gazeta Kościańska.

Wysokość opłat organizowanego przedsięwzięcia. Gdzie i do kiedy należy wpłacać pieniądze na udział w zawodach narciarskich?

Organizowany wyjazd do Zieleńca to przede wszystkim okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na stoku, ale także możliwość dobrej zabawy z towarzyszami przedsięwzięcia. Według wymogów formalnych osoby, które mogą wziąć udział w wydarzeniu muszą udokumentować zamieszkanie na terenie Powiatu Kościańskiego. Może to być również meldunek czasowy.

W ostatecznej rywalizacji udział może wziąć maksymalnie 250 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, a także dokonana opłata. Opłatę za udział w rywalizacji należy uiścić na wskazany poniżej rachunek: 46 8666 0004 0110 3222 2000 0001. Osoby dorosłe muszą uiścić opłatę w wysokości 100 zł, młodzież uczęszczająca do szkół średnich, a także na studia płaci 80 zł, natomiast za najmłodsze dzieci uczące się w szkole podstawowej rodzice muszą zapłacić 60 zł.

Na podstawie minionych imprez jesteśmy przekonani, że zbliżające się wydarzenie będzie niezwykle ciekawe, pełne zabawy, pozytywnej energii i satysfakcji. W końcu sport to zdrowie. Jak podaje serwis LudzieSportu.pl narciarstwo jest jednym z najbardziej ulubionych sportów zimowych pośród naszych rodaków.