Rodzina z pobliskiej miejscowości Pelikan prosi o wsparcie w przywróceniu chłopca do zdrowia. Jest nadzieja! Pomoże kosztowna terapia immunoglobulinami.

Rodzina prosi o pomoc finansową mieszkańców Kościana oraz pobliskich miejscowości dla chorego chłopczyka Maksymiliana Kociołka. Chłopiec cierpi na autyzm oraz stwierdzone zapalenie mózgu. Dziecko ma 10 lat, a jego rodzice walczą o zdrowie syna od najmłodszych lat. Po konsultacji z prywatną kliniką św. Łukasza w Gdańsku rodzice otrzymali nadzieję na wyleczenie chłopca. Trwa walka o przywrócenie dziecka do normalnego życia.

Rodzice oraz najbliższa rodzina, która pochodzi w pobliskiej miejscowości Pelikan zbiera pieniądze na leczenie dziecka immunoglobulinami. Niestety terapia immunoglobulinami jest niezwykle kosztowna i znacząco przekracza możliwości finansowe rodziny. Koszt jednego wlewu to około 40 000 złotych miesięcznie! Na chwilę obecną dziecko potrzebuje 6 takich samych wlewów.

Rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na początku czerwca tego roku. Zakończenie akcji planowane jest na 27 marca 2023 roku. Łącznie potrzeba jeszcze 209 637,91 zł. Pieniądze można przekazywać przelewem poprzez Fundację Siepomaga.

Przez wiele lat lekarze nie potrafili postawić jednoznacznej diagnozy!

Dziecko przyszło na świat całkowicie zdrowe. Niedługo potem pojawił się prawdziwy koszmar rodziców, który trwa do dziś. Kiedy Maks był malutkim dzieckiem niezidentyfikowany insekt ugryzł dziecko w policzek. Rana przez długi czas nie chciała się zagoić. Jak się potem okazało wraz z ugryzieniem dziecko zaczęło chorować. Pojawiły się problemy jelitowe, encefalopatia wątrobowa i wiele innych. Chłopiec przestał mówić, a także stał się agresywny. Następnie stwierdzono autyzm.

Po wielu latach tułaczki pomiędzy gabinetami lekarskimi światłem w tunelu okazało się badanie na boreliozę. Teraz kiedy rodzina odnalazła odpowiedź na tajemniczą chorobę chłopca, musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem jakim jest zebranie pieniędzy na kosztowne leczenie dziecka. Rodzina prosi lokalną społeczność o wsparcie!

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo pod wskazanym niżej linkiem: https://www.siepomaga.pl/maks-kociolek?fbclid=IwAR0JwCSErc2K7zoVmQFNIoANWqwZ1ZTY3TgQ2N-a8rBzbZTjTVGYNn0Mzac.