Zapisz dziecko na półkolonie! Podczas zajęć omówione zostaną sposoby kręcenia filmów na profile społecznościowe. Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

Już za kilka dni w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędą się filmowe półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Organizatorem turnusu dla najmłodszych jest oczywiście Kościański Ośrodek Kultury, a także Program Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła. Trzeba przyznać, że ta propozycja brzmi niezwykle intrygująco!

Półkolonie o tematyce filmowej promowane są pod hasłem „Tik Tok, YouTuberzy, czyli jak kręcić wartościowe filmy do mediów społecznościowych”. Nie da się ukryć, że temat jest jak najbardziej na czasie, ponieważ współczesne dzieci i młodzież żyją social mediami. Warsztaty przepełnione będą mnóstwem najróżniejszych zajęć mających na celu rozbudzenie kreatywności. Jeśli interesujesz się filmem zajrzyj do serwisu Ofilmach.pl.

Rodzice chcący zapisać swoje pociechy na wskazane półkolonie proszeni są o kontakt z pracownikami Kościańskiego Ośrodka Kultury. Skontaktować się można z nimi drogą telefoniczną dzwoniąc pod numer (65) 512-05-75. Uwaga! Zapisując dwójkę dzieci na półkolonie, na drugie dziecko przysługuje zniżka 50%. Warto skorzystać z takiej możliwości!

 

Czego mogą spodziewać się dzieci na filmowych półkoloniach?

Instruktorzy będą nastawieni przede wszystkim na działania w praktyce. Dzieci i młodzież dowiedzą się jak kręcić filmy, które docelowo mają trafić do mediów społecznościowych. Uczestnicy dowiedzą się również jak kręcić filmy z efektami specjalnymi, jak realizować filmy animowane oraz żywego planu. Będzie trochę z teorii na temat kinematografii oraz zasad powstawania iluzji optycznych.

Ponadto organizatorzy postanowili przygotować dla najmłodszych specjalne pokazy filmowe w kinie. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 6:45 do 16:30 w dniach od 8 do 12 sierpnia 2022 roku. Podczas zajęć organizatorzy zapewniają profesjonalny sprzęt dźwiękowy oraz oświetlenie. Uczestnicy otrzymają trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Cena turnusu to 550 zł.

Ponadto podczas turnusu odbędą się liczne prace plastyczne, gry i zabawy z opiekunem grupy. Podczas zajęć dzieci obejrzą takie filmy jak np. „Rocca zmienia świat”, „Przegląd filmów krótkometrażowych”, „Tajemnica sióstr Sprite”, „Jestem William”. Polecamy!