Policjanci upominają lokalną społeczność o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niestety niektórzy wciąż o tym zapominają.

Pędził 101 km/h przez teren zabudowany

Policjanci z lokalnej drogówki codziennie dokonują pomiarów prędkości. Podczas rutynowej kontroli złapano śmiałka, który w pobliskich Starych Oborzyskach pędził przez miejscowość osiągając 101km/h. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz został obciążony 13 punktami karnymi na swoje konto. Kierowcy odebrano również prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Zatrzymany prowadził samochód terenowy marki KIA Sportage. Według ustaleń mężczyzna ma 39-lat i jest mieszkańcem powiatu grodziskiego. Mężczyzna przekroczył prędkość, aż o 51 Km/h. W miejscu, w którym dopuścił się wykroczenia powinien prowadzić maksymalnie 50 km/h. Miejmy na uwadze fakt, że tego typu wykroczenia mogą skończyć się tragicznym wypadkiem. Z tego względu policja uczula i prosi o zachowanie ostrożności, rozwagę na drodze oraz przestrzeganie przepisów.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nasze zachowanie może stanowić poważne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Nie warto ryzykować. Niestety każdego sezonu w naszym kraju w związku z przekroczeniem prędkości, życie traci wielu kierujących oraz pieszych.