Mieszkańcy Kościana są poruszeni historią małego chłopczyka, który walczy z chorobą nowotworową. Konieczne jest kosztowne leczenie. To ostatnia szansa dla dziecka!

Rodzice proszą o pomoc! Ich synek Wiktor Ratajczak walczy z Hepatoblastomą – nowotworem złośliwym wątroby z przerzutami do płuc. Chłopiec ma guza wielkości 8 cm w jamie brzusznej. Niestety leczenie jest bardzo drogie i możliwe jest tylko w Stanach Zjednoczonych. To ostatnia szansa o życie dla chłopca. Dziecko ma zaledwie 3 latka.

Do pomocy maluchowi przyłączyło się już wielu mieszkańców Wielkopolski. Pomagają również mieszkańcy Kościana. W naszym mieście zorganizowano dla chłopca koncert charytatywny w Kościańskim Ośrodku Kultury, podczas którego wystąpiła: Julia Stolpe, Katarzyna Zawada, Daria Kaczór-Boś, Przemysław Maćkowiak, Zespół Folklorystyczny Złote Kłosy. Do pomocy przyłączyły się także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Stamma w Kościanie, poprzez realizowaną akcję „Operacja Kasztan”.

Zbiórka na konieczne leczenie i pobyt w szpitalu za granicą prowadzona jest przez Fundację Siepomaga. Na dzień 20 listopada 2022 r. brakuje jeszcze sporo ponad milion złotych. Pieniądze można przekazywać poprzez stronę fundacji. Wystarczy kliknąć w poniższy link w celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie przebiegu choroby oraz potrzeb.

https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak