Przez Jedwabny Szlak poprowadzi nas Jacek Jasiński.

Spotkanie z podróżnikami to zdecydowanie jedna z ulubionych form rozrywki mieszkańców naszego miasta. Do Kościana przyjeżdżali już podróżnicy z najróżniejszych krańców ziemi. Dzielili się oni swoimi opowieściami i doświadczeniem z licznych ekspedycji. Tym razem lokalna społeczność będzie miała przyjemność usłyszeć historię podróżniczą z Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w dniu 31 marca 2023 roku (w piątek). Spotkanie odbędzie się w Sali kinowej Kościańskiego Ośrodka Kultury (wejście C). Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Wejście na wydarzenie jest darmowe. Należy jednak wcześniej dokonać rezerwacji miejsca telefonicznie pod numerem telefonu: 65-512-05-75.

O swoich podróżach opowie Jacek Jasiński. Pan Jacek z wykształcenia jest architektem i archeologiem. Kocha jazdę konną oraz oczywiście podróże. Na przestrzeni lat wielokrotnie podróżował samotnie i od czasu do czasu ze swoją rodziną. Podróżował już do wielu krajów Europy oraz Azji. W szczególności upodobał sobie kraje, które są położne blisko Jedwabnego Szlaku.