Kochasz jazdę na rowerze? Sprawdź jakie szlaki rowerowe znajdują się w Kościanie oraz w bliskich okolicach. Przedstawiamy popularne szlaki rowerowe w regionie.

Jazda rowerem z pewnością odkryje przed miłośnikami aktywności rowerowej wiele uroków najbliższych okolic. Trasy prowadzą przez malownicze miejscowości, jak np. Racot, Leszno, Gryżyna, Boszkowo, Dębiec, Kokorzyn, Szczodrowo.

Lista wybranych tras rowerowych w Kościanie:

Trasa z Dworca Kolejowego w Kościanie prowadząca przez Kościół św. Barbary w Gryżynie

Całkowita długość trasy wynosi około 20 km. Czas na pokonanie wskazanej trasy szacowany jest na 1:18 h. Szlak należy do łatwych tras rowerowych. Zdecydowanie mogą z niego korzystać osoby o różnym stopniu zaawansowania.

Trasa Wieża Ciśnień w Kościanie – Pałac i stadnina koni w Racocie

Trasa szacowana jest na 37 km, którą można pokonać w około 2,5 godziny. Zaliczana jest do tras o średnio trudnym stopniu trudności. Należy zwrócić uwagę, że niektóre odcinki tej trasy nie są utwardzone co może stanowić pewną trudność.

Trasa Kościan – Sierakowo – Szczodrowo – Kokorzyn – Pelikan – Kościan

Trasę można pokonać w godzinę. Długość odcinka to 12,8 km. Trasa zaliczana jest do łatwych tras rowerowych i dostosowana jest do każdego poziomu sprawności. Na trasie występuje utwardzona powierzchnia.

Trasa Rynek w Czempiniu – Pałac i stadnina koni w Racocie

Całkowity czas na pokonanie szlaku szacowany jest na około 1:45 h. Trasa wynosi 30,4 km. Droga zaliczana jest do łatwych tras rowerowych i nie wymaga zaawansowanej sprawności.

 

Serdecznie zachęcamy do zwiedzenia naszego regionu na rowerze! Zdecydowanie to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu.