Majówka coraz bliżej? Masz już pomysł na długi weekend? Jeśli nie, to sprawdź nasze podpowiedzi!

 

Majówka to zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych okresów w ciągu roku! Nic w tym dziwnego, w końcu jest to czas kiedy można pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku i relaks od codziennych obowiązków. Warto ten czas zaplanować i znaleźć propozycję zgodną z własnymi preferencjami! Nasza redakcja rekomenduje jednak wycieczki o niskim budżecie i to w Wielkopolsce!

W naszym regionie zdecydowanie można znaleźć ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w czasie majówki. Mamy na myśli takie miejscowości jak np. Poznań, Gniezno, Rogalin, Kórnik, Park Narodowy Wielkopolska, Boszkowo. Jesteśmy przekonani, że w każdym miejscu można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie! Poznań to stolica Wielkopolski z całą gamą atrakcji w postaci np. muzeum, galerii sztuki, teatrów, parków, palmiarni, kin, obiektów kultury i sztuki.

Gniezno bezapelacyjnie kojarzy się wszystkim z początkami naszego państwa, z tego względu zdecydowanie warto odwiedzić to miasto z takimi zabytkami, jak np. Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedra św. Wojciecha, Zamek Królewski. W Kórniku znajduje się słynny zamek z rezerwatem przyrody, a w Rogalinie niezwykły i stary pałac.