Odbywamy inspekcję na budowie, która jest terenem intensywnej rozbudowy powiatowej jednostki ŚDS znajdującej się na ulicy Gostyńskiej w miejscowości Kościan. Przyjrzyjmy się bliżej aktualnym postępom prac.

Znaczące postępy są już widoczne – mury budynku już sięgają ku niebu, a betonowe stropy pokrywają je od góry. Zaawansowane są także prace związane z instalacją elektryczną oraz systemem wodno-kanalizacyjnym. Również elementy takie jak drzwi i okna zostały już na swoje miejsce zamontowane. Co więcej, zarówno dach w części nowo powstającej, jak i w tej starszej, zostanie odpowiednio skonstruowany tak, aby umożliwić instalację systemu fotowoltaicznego.

Całość prowadzonych prac jest realizowana na zlecenie samorządu powiatowego przez lokalną spółkę Budomont, mającą siedzibę w Kościanie. Wartość inwestycji w przebudowę to kwota przekraczająca 939 tys. złotych. Z tej sumy, aż ponad 810 tys. złotych pochodzi ze zewnętrznych źródeł finansowania, które udało się pozyskać Powiatowi Kościańskiemu.