Michał Jurecki, legendarny piłkarz ręczny reprezentujący Polskę, ogłosił niedawno decyzję o zakończeniu swojej bogatej kariery. Rozpoczął swoją przygodę z piłką ręczną ponad 20 lat temu, a pierwszym klubem, w którym zaczął grać, była Tęcza Kościan.

Swoje plany dotyczące zakończenia kariery sportowej Jurecki zamieścił na swoim profilu na Facebooku pod hasłem „Koniec gry”. Pierwotnie miał on zakończyć swoją karierę po zakończeniu bieżącego sezonu, ale kontuzja zmusiła go do przyspieszenia tej decyzji.

Wieloletni zawodnik piłki ręcznej, Michał Jurecki, rozpoczął swój sportowy rozwój wraz ze swoim bratem Bartoszem w klubie Tęcza Kościan. W 2003 roku przeniósł się do Chrobrego Głogów, a następnie grał dla takich klubów jak HSV Hamburg, TuS N-Lubbecke, Vive Kielce, SG Flensburg-Handewitt i KS Azoty Puławy.

Podczas swojej kariery Jurecki zdobył osiem tytułów mistrza Polski i dziewięć Pucharów Polski. Jego największym klubowym triumfem było zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2016 roku. Karierę zakończył w KS Azoty Puławy, z którym dwukrotnie zdobył brązowy medal ORLEN Superligi.

Michał Jurecki wystąpił w barwach reprezentacji Polski w niemal 200 meczach, strzelając 547 goli. Był kluczowym graczem legendarnego zespołu prowadzonego przez Bogdana Wentę, z którym w 2007 roku zdobył tytuł wicemistrza świata. Dwa razy zdobył także brązowy medal na mistrzostwach.

Oficjalne pożegnanie 38-letniego zawodnika odbędzie się 20 października, podczas meczu Azoty-Puławy – KGHM Chrobrym Głogów, który odbędzie się w Puławach.