W Czempiniu, przy ulicy Chłapowskiego, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W piątkowy wieczór, dokładniej 20 października, około godziny 18:00, 10-letni chłopiec został potrącony podczas przechodzenia przez pasy. Zdarzenie wymagało interwencji pogotowia ratunkowego, które zabrało poszkodowanego do placówki medycznej.

Według początkowych ustaleń policji, sprawcą zdarzenia był 45-letni mieszkaniec gminy Czempiń. Prowadzący samochód marki Kia mężczyzna, nie zauważył przechodzącego przez pasy chłopca, również mieszkańca Czempinia, i doprowadził do tragicznego w skutkach potrącenia.

Na miejsce wypadku skierowano służby ratunkowe – straż pożarną z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oraz karetkę pogotowia. Ciekawostką jest fakt, że karetka z poszkodowanym chłopcem była zmuszona zatrzymać się na przejeździe kolejowym na około 5 minut.

Poszkodowany chłopiec trafił do szpitala, gdzie przeszedł szereg badań. Na podstawie dostępnych informacji wynika, że doznał on urazów, które mogą wymagać leczenia szpitalnego przekraczającego 7 dni.