Pierwsza edycja konkursu Sudety Acro Cup, odbywająca się 21 października w Jeleniej Górze, była areną dla zawodniczek klubu akrobatycznego CRC SALTO KOŚCIAN. Zmagania te dały im możliwość pokazania swoich umiejętności i rywalizacji z innymi utalentowanymi akrobatkami.

W kategorii indywidualnej SOLO 13+, najstarszej z wszystkich, Magdalena Walczak z kościańskiego klubu szczególnie się wyróżniła, zdobywając piątą pozycję. Jessica Zabłocka i Zofia Skorczyk również zaprezentowały dobrą formę, kończąc zawody odpowiednio na ósmym i jedenastym miejscu.

Martynka Karaś reprezentowała CRC SALTO KOŚCIAN w kategorii solo dla dziewczynek w wieku 9-10 lat. Zajęła dwudzieste trzecie miejsce spośród trzydziestu startujących. Był to jej debiutancki występ w tej kategorii akrobatycznej z muzyką i choreografią.

Rywalizacja kobiecych trójek w kategorii YOUTH (do 15 lat) była pełna emocji. Trójka kościańska – Lena Baumert, Daria Kędzierska i Patrycja Filipowicz – zdobyła srebrny medal. Drugi zespół z Kościana w składzie Matylda Woźniak, Julia Mituła i Julia Ratajczak zakończył zawody na czwartej pozycji.

Najmłodsza trójka, której członkiniami były Lena Cwojdzińska, Anastazja Nowak i Matylda Dłużewska, zajęła szóste miejsce. Mimo iż ich wykonanie układu zostało ocenione jako trzecie najlepsze, brak wymaganego skoku spowodował obniżenie ich końcowej lokaty.