W trakcie wieczoru 25. listopada, w sobotni dzień, doszło do niebezpiecznego incydentu w miejscowości Kościan. Dwie młode kobiety, będące pod wyraźnym wpływem alkoholu, niespodziewanie znalazły się w kanale Obry, niedaleko Góry Ferfeta. Na szczęście, byli tam przechodnie, którzy zauważyli sytuację i natychmiast podjęli interwencję, wydobywając nastolatki z wody.

Dalsza analiza sytuacji ujawniła, że obie ofiary to 16-letnie mieszkanki miasteczka Kościan. Jak się okazało, to właśnie one wpadły do Obry w rejonie Ferfety. Zwróciło to uwagę przypadkowego ojca i syna spacerujących w pobliżu, którzy bez wahania ruszyli na pomoc dziewczynom.

Ratownicy z PSP Kościan, specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego oraz policja z KPP w Kościanie zostały natychmiast powiadomione o zdarzeniu i skierowane na miejsce. Wsparcia udzieliły również dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Jak tylko służby dotarły na miejsce, zabezpieczyły dziewczęta termicznie, a następnie przekazały je pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy, nastolatki zostały przewiezione do najbliższego szpitala w celu dalszego leczenia.