Właśnie rozwiązano procedurę przetargową dotyczącą projektu rozbudowy drogi powiatowej łączącej miejscowości Czarkowo i Widziszewo. W projekt włączono również implementację nowego systemu oświetlenia ulicznego. Kilka firm zdecydowało się złożyć swoje oferty, jednak to propozycja przedsiębiorstwa z siedzibą w Widziszewie została uznana za najbardziej atrakcyjną.

W ramach planowanej inwestycji prowadzonej przez powiat kościański przewidziano konstrukcję nowej jezdni o długości 2,8 km, modernizację prawie 0,5 km chodnika oraz stworzenie drogi rowerowej z dwoma pasami ruchu o łącznej długości prawie 2,7 km. W dodatku na całym odcinku drogi zostaną wprowadzone ulepszenia w zakresie odwodnienia oraz zainstalowany zostanie nowy system oświetlenia. Ponadto na przejściach dla pieszych pojawi się aktywne znakowanie, a na drodze zamontowany zostanie radar z tablicą informacyjną pokazującą aktualną prędkość jadącego pojazdu.

W procesie przetargowym udział wzięło łącznie pięć firm. Propozycje złożyły między innymi Strabag z siedzibą w Pruszkowie oraz trzy przedsiębiorstwa z naszego regionu, a więc Drogbud z Gostynia, Nojan z Grodziska Wlk. oraz Infrakom z Kościana. Ich oferty były wycenione na wartości pomiędzy 6,6 a 5,4 mln zł. Jednakże najbardziej korzystną finansowo propozycję zaproponowała lokalna Firma Usługowo-Remontowa JAR-BUD z Widziszewa, która oszacowała koszt inwestycji na 5 mln 291 tys. zł.