W dniu święta Mikołajek, dzieci zostały zaproszone przez lokalny samorząd Kościana na miejski Rynek. Tu, w towarzystwie licznej świty z Krainy Bajek, Święty Mikołaj zawitał na kilkugodzinne świętowanie.

Impreza z okazji Mikołajek rozpoczęła się od życzeń skierowanych do zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców przez burmistrza miasta, Piotra Ruszkiewicza, oraz przewodniczącego miejskiej rady, Dawida Olejniczaka. Po skierowaniu do zgromadzonych ciepłych słów, nastąpiło podświetlenie miejskiej choinki oraz sani ciągniętych przez renifery.

Dzieci z niecierpliwością czekały swojej kolej by móc spotkać się ze Świętym Mikołajem i uwiecznić to spotkanie na zdjęciach. Podobnie zatłoczone były namioty, gdzie dzieci mogły pozować do zdjęć razem z postaciami z popularnych bajek. Cieszyła się również dużym zainteresowaniem zjeżdżalnia ustawiona obok ratusza. Nie brakowało też rodzinnych fotografii przy choince i dekoracjach świątecznych.

Na miejscowych stoiskach oferowano do zakupu różnorodne świąteczne ozdoby, ciepłe czapki, szaliki i skarpetki, a także balony migocące kolorami. Dla łasuchów przygotowano strefę gastronomiczną, gdzie dostępne były zarówno słodkie jak i słone przekąski, natomiast dla dorosłych serwowano aromatyczne grzane wino.