Rozwój infrastruktury oświetleniowej w Kościanie dobiega końca, z 140 nowocześnie zaprojektowanymi latarniami ulicznymi, które zostały niedawno zainstalowane. Celem tej inwestycji była poprawa poziomu oświetlenia na wielu kluczowych przejściach dla pieszych, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

W ramach projektu, nowe latarnie zostały wysadzone, między innymi, na strategicznych przejściach dla pieszych usytuowanych na takich ulicach jak Północna, Śmigielska, Wyzwolenia i Nacławska. Dodatkowo, nowe oświetlenie zainstalowano w rejonie parkingu „czwórki”.

Łącznie, inwestycja objęła 14 ulic miejskich, na których postawiono 140 nowych lamp. W ramach realizowanego projektu zainstalowano urządzenia oświetleniowe w kilku dzielnicach miasta, na takich ulicach jak Okrężna, Kwiatowa, Krótka, Fellmanna, Igłowicza, Kościowa, Czaplickiego, Radomskiego, Nowaka, Stępniaka i Dąbrowskiego.

Inwestycja w nowe oświetlenie uliczne pochłonęła 1,3 miliona złotych. W planach miasta na nadchodzący rok znajduje się również wymiana 846 przestarzałych opraw sodowych na nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED.