Przez trzy kolejne dni – piątek, sobotę i niedzielę (15, 16 i 17 grudnia) – od godziny 10 do 19, będziemy mogli skorzystać z różnorodnej oferty handlowej oraz gastronomicznej na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kościanie. Znajdziemy tam stoiska, na których będzie można nabyć zarówno rękodzieło, ozdoby świąteczne, jak i zdrową żywność. Dodatkowo, przyjemną atmosferę będą podkreślały aromaty grzanego wina z dodatkiem korzennych przypraw. W piątek i sobotę swoją bogatą ofertę kulinarną zaprezentuje również Pierogarnia.

Ale to nie wszystko! Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji skierowanych do najmłodszych. W sobotę i niedzielę (16-17 grudnia) dzieci będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej karuzeli i uczestniczenia w licznych animacjach. W programie na sobotę (16 grudnia), między godzinami 12:00 a 17:00, znalazły się m.in. warsztaty malowania oraz dekorowania ozdób świątecznych, rozdanie cukierków z herbem Kościana, świąteczne konkursy ze wspaniałymi nagrodami, kolędowanie, spotkanie ze Świętym Mikołajem, degustacja gorącej czekolady oraz różnego rodzaju gry i animacje dla maluchów.

Plan na niedzielę (17 grudnia), w tym samym przedziale czasowym, jest równie ciekawy. Dzieci będą miały okazję do udziału w mikołajkowych konkursach, zabawach i grach, a także spróbowania swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek i quizów pod okiem profesjonalnych animatorek. Ponadto, będą mogły napisać listy do Mikołaja, zatańczyć z żywą maskotką, spróbować swoich sił w rozbijaniu świątecznej piniaty pełnej cukierków, uczestniczyć w bańkowo-śnieżnej zamieci i warsztatach zdobienia pierników. Dodatkowo, przez dwie godziny będą dostępne bezpłatna wata cukrowa oraz fotobudka. A na koniec – spotkanie ze Świętym Mikołajem!