W dniu 11 grudnia, poniedziałek, w siedzibie Starostwa Powiatowego miało miejsce ważne wydarzenie dla lokalnej infrastruktury. Została tam podpisana umowa dotycząca modernizacji drogi łączącej Szczodrowo z Sierakowem, która obejmuje również instalację oświetlenia ulicznego w Sierakowie.

Jak podkreślił starosta Henryk Bartoszewski, to już trzecia inwestycja mająca na celu poprawę jakości drogi. Pierwszy etap prac skoncentrowany był na odcinku Kokorzyn – Szczodrowo, drugi obejmował teren Kokorzyna, a teraz przyszedł czas na część Szczodrowo – Sierakowo.

Całkowite koszty inwestycji wyniosą około 4 mln 744 tysięcy złotych. Na ten cel Powiat Kościański zdołał uzyskać wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które wyniosło ponad 2 mln 846 tysięcy złotych, czyli pokryło 60% całkowitego budżetu inwestycji. Pozostałą sumę, wynoszącą niemal 1 mln 900 tysięcy złotych, wspólnie pokryją ze swoich budżetów powiat i gmina Kościan.

Umowę podpisali: starosta Henryk Bartoszewski, wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła, wicestarosta Dorota Słowińska oraz reprezentant Przedsiębiorstwa Drogowego „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o. o., Jerzy Nawrocki. W wydarzeniu uczestniczył także Dariusz Korzeniowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie.

Droga po rozbudowie będzie miała długość około 1,5 km. Projekt podzielono na dwa etapy: pierwszy obejmujący odcinek od Szczodrowa do początku wiaduktu nad drogą ekspresową S5, co stanowi ponad 600 metrów oraz drugi rozpoczynający się na końcu tego wiaduktu i prowadzący przez Sierakowo aż do skrzyżowania z dawną drogą krajową nr 5, co stanowi odcinek o długości powyżej 800 metrów.