W Kościanie odbyło się spotkanie informacyjne, które przyciągnęło wielu zainteresowanych programem parasolowym. Ten program ma na celu zapewnienie dofinansowania dla zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych, magazynów energii oraz pomp ciepła dla lokalnych mieszkańców.

Spotkanie miało miejsce 7 lutego, w środę, w auli znajdującej się przy ulicy Bernardyńskiej 2. Burmistrz Piotr Ruszkiewicz serdecznie powitał licznie zgromadzonych obywateli. Podkreślił, że jest to druga inicjatywa, dzięki której miasto stara się pozyskać zewnętrzne fundusze na rzecz mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z odnawialnych źródeł energii. W ramach pierwszego programu udało się zdobyć środki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla ponad 300 domów.

W programie parasolowym miasto Kościan występuje jako członek Klastra Energii Powiatu Kościańskiego, który złożył wniosek o dofinansowanie z Krajowego Programu Odbudowy. W ramach programu parasolowego przewidziane jest 90-procentowe dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz pomp ciepła.

Wszyscy mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z tego projektu, mają możliwość składania wniosków do 13 lutego. Więcej informacji na temat projektu udziela Wydział Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego Kościana. Kontakt telefoniczny do urzędu to: 65 512 18 38.