W pierwszym dniu roboczym po długim weekendzie majowo-czerwcowym, kościańscy policjanci przystąpili do akcji „Trzeźwy poranek”. W ramach tej akcji przeprowadzono łącznie 1397 testów na obecność alkoholu w organizmach kierowców.

Akcja była prowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i skupiała się w okolicach ronda w Głuchowie. Niestety, jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Jarosław Lemański, dwóch kierowców zdecydowało się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Pierwszy był nietrzeźwy, drugi znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Oba zatrzymania miały miejsce tuż przed godziną szóstą rano na ulicy Kościańskiej w Głuchowie. Pierwszym sprawcą był 33-letni mieszkaniec gminy Brodnica, który prowadził volvo będąc pod wpływem alkoholu. Wynik przeprowadzonego badania wykazał 0,65 promila alkoholu w jego organizmie. Drugim zatrzymanym był 65-letni mieszkaniec gminy Kościan, który kierował renaultem po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało u niego 0,46 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zareagowali natychmiast, odbierając obu mężczyznom prawo jazdy. Ostateczny wymiar kary zostanie ustalony przez sąd.

Jak zapewnia rzecznik policji, działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu będą kontynuowane na terenie powiatu. Każdy kierujący musi mieć świadomość, że w każdej chwili może zostać zatrzymany do kontroli trzeźwości.