W okolicznościowym dniu, jakim jest Dzień Dziecka, sześć lokalnych przedszkoli miało okazję wysłać swoich podopiecznych na niecodzienne spotkanie do kościańskiego starostwa. To ciekawe wydarzenie pozwoliło dzieciom na poznanie miejsca, gdzie podejmowane są istotne decyzje dotyczące ich powiatu.

Przybyłe dzieci miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Arturem Opasem, pełniącym funkcję starosty, oraz Albertem Peleciem, który jest jego zastępcą. To ważne dla nich wydarzenie odbywało się w sali sesyjnej Rady Powiatu Kościańskiego, znanej jako miejsce, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dla lokalnej społeczności.

Zainteresowane przedszkolaki miały szansę przemawiać z mównicy, symulując tym samym działalność prawdziwych radnych. Wszystkie dzieci uczestniczyły również w symbolicznym głosowaniu, którego tematem była długość oczekiwanych przez nich wakacji.

Pod koniec tej niezapomnianej wizyty małe pociechy zostały obdarowane wieloma niespodziankami. Do dyspozycji miały różnego rodzaju konkursy, dmuchane zabawki, a także otrzymały pamiątkowe upominki. Nie zabrakło również słodkości i chłodzących napojów, które stanowiły doskonałe uzupełnienie tego szczególnie radosnego dnia.