Podzielanie chwil radości z idolem disco polo, Skolimem, było niewątpliwie punktem kulminacyjnym Dni Kościana w tym roku. Konrad Skolimowski, znany szerzej jako Skolim, zauroczył zarówno tłumy fanek jak i młodzieży swoim ekscytującym występem.

Parking przy basenie przekształcił się w miejsce spotkań dla tłumów ludzi, którzy przybyli podziwiać pierwszego headlinera Dni Kościana w tym roku – Konrada Skolimowskiego. Obszar otaczający food trucki i stoiska z pamiątkami był wypełniony do granic możliwości, ale prawdziwe tłumy gromadziły się przed sceną. Wydawało się, że wybór gwiazdy na ten wieczór był strzałem w dziesiątkę, a oczekiwanie na występ było nieznośne dla wielu fanów, szczególnie fanek. Niektórzy fani nawet przygotowali banery dedykowane specjalnie dla swojego ulubieńca.

Zanim jednak Skolim z towarzyszącymi mu muzykami pojawił się na scenie, publiczność powitał burmistrz Kościana, Sławomir Kaczmarek oraz przewodnicząca rady, Tamara Turek. Burmistrz przywitał zebranych i zachęcił do wspólnej zabawy, a nawet zaprosił przedstawicieli Rady Młodzieżowej Kościana wraz z jej przewodniczącym, Oskarem Frąszczakiem, na scenę. Po tym jak burmistrz przekazał młodemu liderowi symboliczny klucz do miasta, reprezentujący władzę nad miastem na następne dwa dni, przewodnicząca Rady Miejskiej wygłosiła życzenia dla nowych, młodych władców, wyrażając nadzieję na przestrzeganie dobrych praktyk zarządzania.