Weekend ten jest dniem radości dla mieszkańców Kościana. Początek obchodów Święta Miasta zainauguruje sesja uroczysta Rady Miejskiej, która rozpocznie się w południe. Sobota przyniesie główne atrakcje, co wiąże się ze zmianą w układzie ruchu drogowego w pobliżu basenu. Zaplanowano również wiele imprez towarzyszących.

W sobotę na parkingu koło basenu w Kościanie odbędą się koncerty Skolimy i Viki Gabor oraz Festiwal Smaków Świata. Niemniej jednak, od piątku, 14 czerwca, w okolicach krytej pływalni wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Od piątku, 14 czerwca, od godziny 6:00 dojście do basenu będzie możliwe wyłącznie z ulicy Wyzwolenia. Takie warunki będą utrzymane do godziny 8:00 w niedzielę, 16 czerwca. W tym okresie nie będzie dostępna droga dojazdowa do parkingu przy krytej pływalni, gdzie zostanie postawiona scena.

Osoby udające się na basen są proszone o skorzystanie z wejścia oznaczonego literą „A” w piątek i sobotę. Wskazane wejście znajduje się po lewej stronie budynku Szkoły Podstawowej nr 3.

W dodatku, w czasie sobotniej imprezy masowej zostanie uruchomiony bezpłatny parking przy ulicy Nacławskiej, na terenie pomiędzy przejściem podziemnym a salonem Husqvarny. Ten parking będzie dostępny dla użytkowników od godziny 10:00 w sobotę, 15 czerwca, do godziny 8:00 w niedzielę, 16 czerwca.