Fundacja o nazwie „Bonum adipisci”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Dążyć do dobra”, zgromadziła niezbędne fundusze, aby wypuścić na rynek album o pracy organicznej zatytułowany „Turew – kolebka pracy organicznej”. Władze Fundacji zachęcają lokalną społeczność do współtworzenia tego dzieła poprzez przesyłanie zdjęć, które mogłyby się w nim znaleźć.

Planowane jest, że album będzie publikacją dwujęzyczną (po polsku i angielsku), zawierającą fotografie z Turew i okolic. Chodzi tutaj o zdjęcia pokazujące m.in. pasy zadrzewień śródpolnych, a także pobliskie miejscowości, które łączą się z historią rodziny Chłapowskich – Kopaszewo, Rąbiń, Wyskoć, Rogaczewo, Wronowo, ale również Gołębin. Ostatecznie album ma zawierać około stu fotografii.

Znany badacz historii regionalnej dr Emilian Prałat, autor tego projektu książki, gorąco zachęca mieszkańców regionu do aktywnego udziału w tworzeniu tej publikacji. Na stronie internetowej Fundacji można znaleźć więcej szczegółów na temat rodzajów zdjęć, których szuka dr Prałat.

Po wyselekcjonowaniu nadesłanych zdjęć, Fundacja planuje zorganizować plebiscyt, w którym wybrane zostaną trzy najciekawsze fotografie. Autorzy tych zdjęć będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne w wysokości 800, 500 i 300 złotych.

Wszystkie osoby, które zdecydują się przesłać swoje zdjęcia i zgodzą się na udzielenie licencji na ich wykorzystanie, otrzymają podczas spotkania promującego to wydawnictwo egzemplarz albumu.