Szkoła, której patronem jest Oskar Kolberg, pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Kościanie, zaowocowało hucznie obchodzoną ceremonią zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Wydarzenie to miało miejsce w piątek, 21 czerwca.

Główne obchody odbywały się w auli liceum, jednak jej wielkość okazała się niewystarczająca dla liczby uczniów pragnących uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Niektórzy z nich musieli więc zadowolić się miejscami na korytarzu obok auli. Na ich szczęście, został tam zainstalowany ekran transmitujący wszystko, co działo się na scenie.

Witając zgromadzonych, głos zabrała dyrektorka szkoły, pani Małgorzata Andersz. W swoim przemówieniu poruszyła istotne pytania dotyczące sztucznej inteligencji – zagadnienia dominującego we współczesnym społeczeństwie. Zaznaczyła, że mimo imponujących możliwości, jakie oferuje ta technologia, nie jest ona w stanie tworzyć wspomnień. Dyrektorka wykorzystała również tę okazję, aby podsumować osiągnięcia szkoły i jej uczniów w ciągu minionego roku szkolnego. Wyróżniła także najlepszych uczniów, doceniając ich wysiłki i zaangażowanie.

Następnie nadszedł czas na wręczenie nagród. Uczniowie, którzy szczególnie się wyróżnili w swoich klasach, otrzymali rekomendacje za swoje osiągnięcia. Był to wzruszający moment, podkreślający znaczenie ciężkiej pracy i poświęcenia.