Niedawno w Kościanie doszło do brutalnego zdarzenia, którego ofiarą padła 78-letnia kobieta. Ta straszna sytuacja mogłaby zakończyć się jeszcze gorzej, gdyby nie czujność sąsiadów. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności za ten czyn. Co więcej, sprawca miał we krwi prawie 1,5 promila alkoholu.

Służby policyjne w Kościanie informują, że otrzymali zgłoszenie o agresywnym napadzie na starszą kobietę na osiedlu Piastowskim. Ofiara była właśnie po wypłacie gotówki z bankomatu, gdy została niespodziewanie napadnięta. Sprawca postępował wyjątkowo brutalnie: zaatakował kobietę równo na klatce schodowej, uderzając ją wielokrotnie w głowę oraz kopiąc ją po plecach. Kiedy kobieta upadła, sprawca skorzystał z okazji i zabrał jej torebkę. W środku były dokumenty, telefon komórkowy oraz 1,1 tys. złotych gotówki.

Mimo przerażającej sytuacji, sąsiedzi nie zignorowali krzyków kobiety. Szybko podjęli działania, by zatrzymać sprawcę. Dzięki ich determinacji, udało się schwytać 33-letniego napastnika na ulicy Surzyńskiego.

Policja z Kościana szybko zareagowała na sytuację i zatrzymała mężczyznę. Po przewiezieniu go do komendy, usłyszał zarzuty dotyczące rozboju. Dodatkowym obciążeniem dla niego były wyniki badania alko-testu, które wykazały obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Informacje te zostały potwierdzone w oficjalnym komunikacie policyjnym.