Firma z branży budowlanej, Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o. o., przekazała informację o rozpoczęciu od 1 lipca prac remontowych na ulicy Poznańskiej znajdującej się w Kościanie. W związku z tym, kierowcy muszą liczyć się z wprowadzeniem objazdów. Równocześnie dobiega końca modernizacja ulicy Łąkowej, a także przyległego do niej ronda.

Niedawno podawaliśmy informacje o tym, że przedsiębiorstwo zbliża się do końca procesu modernizacji ulicy Łąkowej. W konsekwencji tego, oczekuje się, że ruch pojazdów pod wiaduktem na ulicy Młyńskiej zostanie przywrócony na przełomie czerwca. W tej chwili trwają prace nad ułożeniem masy bitumicznej na nowo wybudowanym rondzie, które połączy ulice Łąkową i Młyńską.

Jednak już w najbliższy poniedziałek firma Drogbud, która została wyłoniona w przetargu jako wykonawca prac na obu drogach, zamierza rozpocząć następny projekt, a mianowicie remont drogi powiatowej – ulicy Poznańskiej.

W związku z planowaną modernizacją, od 1 lipca będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie prac odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Gostyńską (od sygnalizacji świetlnej) do skrzyżowania z ulicą Północną („krzywego” ronda) zostanie zamknięty dla ruchu. Wyjątkiem będą mieszkańcy, którzy będą mieli możliwość dojazdu do swoich posesji.

Na podstawie doświadczeń z poprzednich remontów można przypuszczać, że droga nie zostanie zamknięta od razu w nadchodzący poniedziałek. Niemniej jednak wykonawca musiał zgłosić planowaną zmianę organizacji ruchu do odpowiednich instytucji, ustalając konkretną datę.

Celem wykonawcy jest podział całej inwestycji na trzy etapy: od skrzyżowania z ulicą Gostyńską do skrzyżowania z ulicą Północną, następnie od skrzyżowania z ulicą Północną do galerii Quick i finalnie od galerii do wylotu na „starą piątkę”.