Podczas zbliżającego się wydarzenia mieszkańcy naszego miasta dowiedzą się o najróżniejszych ciekawostkach na temat Meksyku!

Już za kilka dni odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkanie z Podróżnikami”, które organizowane jest przez Kościański Ośrodek Kultury. Trzeba przyznać, że od samego początku inicjatywa ta cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Kościana. Regularnie co jakiś czas do naszego miasta przyjeżdżają podróżnicy, którzy pragną podzielić się ze słuchaczami opowieściami o swoich wędrówkach w wielkim świecie.

Tym razem organizatorzy postanowili zaprosić Olę Synowiec. Nasza bohaterka opowie o swojej osobistej podróży do Meksyku i spostrzeżeniach dotyczących tego słonecznego państwa. Podczas prezentacji podróżniczka w znacznym stopniu przedstawi religię panującą w tym niezwykłym kraju. Wiemy już, że większość społeczność mieszkającej w Meksyku wyznaje katolicyzm. Jednak w wielu obszarach znacząco różni się on od tego, który znamy w Polsce. O jakie różnice chodzi? O tym możemy dowiedzieć się podczas zbliżającego się wydarzenia.

Kim jest bohaterka ekscytującej podróży po Meksyku?

Ola Synowiec z wykształcenia jest latynoamerykanistką. Jest również autorką wielu tekstów na temat Meksyku, które wielokrotnie publikowane były w polskiej prasie. Napisała książkę pt. „Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk”, ciekawy przewodnik, a także prowadzi bloga o nazwie „Mexico Magico”. Ponadto prowadzi liczne warsztaty na temat podróżowania w stylu ekologicznym i etycznym.

Event odbędzie się 20 listopada 2021 roku, o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Adama Mickiewicza 11 w Kościanie. Tak jak zawsze wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizator zastrzega jednak, że podczas wydarzenia obowiązuje ograniczona ilość miejsc. Wcześniej należy dokonać zapisu telefonicznego dzwoniąc pod numer (65) 512-05-75.

Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Jesteśmy przekonani, że będzie to kolejne niezwykłe wydarzenie poruszające podróżniczą wyobraźnię.