Podczas minionego koncertu nie zabrakło wzruszeń i wspomnień. Składano podziękowania i gratulacje. Na jubileuszu pojawił się również Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz, pedagodzy, goście honorowi, uczniowie i rodzice.

 

Państwowa Szkoła Muzyczna im. ks. dra. Józefa Surzyńskiego w Kościanie obchodzi w tym roku 30 – lecie swojego istnienia. Z tej okazji w dniu 18 listopada odbył się upamiętniający koncert jubileuszowy. Wydarzenie zrealizowane zostało w głównej sali widowiskowej w Kościańskim Ośrodku Kultury przy ulicy Mickiewicza 11 w Kościanie.

Na wydarzeniu pojawił się Burmistrz Miasta Kościan, pedagodzy, goście honorowi, przedstawiciele rady miejskiej, uczniowie szkoły oraz rodzice. Podczas jubileuszu można było wysłuchać koncertu, przemówień, a także zobaczyć zdjęcia wyróżniających się uczniów i absolwentów szkoły. Przez chwilę widownia mogła przenieść się w podróż do przeszłości szkoły. Na wydarzeniu pojawili się także absolwenci szkoły, którzy kontynuując tradycję posłali również swoje dzieci to tej wyjątkowej placówki.

Szkoła Muzyczna zapewnia profesjonalną naukę

Niepodważalnym faktem jest, że nasza lokalna Szkoła Muzyczna zadbała o profesjonalną edukację muzyczną wielu uzdolnionych osobistości, które dziś zdobywają sukcesy w świecie artystycznym. Absolwentami szkoły są utytułowani instrumentaliści, wokaliści oraz pedagodzy. Kadra pedagogiczna może być dumna ze swoich wychowanków.

Według zaprezentowanych na evencie statystyk na przestrzeni wszystkich lat do szkoły uczęszczało około 1000 uczniów, z czego ostatecznie tylko 500 wychowanków ją ukończyło. Tym bardziej świadczy to o renomie szkoły i fakcie, że nauka w dwóch szkołach równocześnie jest nie lada wyzwaniem dla młodych ludzi. Finalnie szkołę kończą najlepsi z najlepszych.

Ogromne podziękowania za profesjonalnie prowadzoną szkołę należą się kadrze pedagogicznej oraz wieloletniemu Dyrektorowi Szkoły Marianowi Michałowiczowi. To właśnie na ręce dyrektora szkoły została złożona pamiątkowa płaskorzeźba ufundowana przez Samorząd Miasta Kościan. Pamiątkę przekazał Burmistrz Miasta Kościan Piotr Ruszkiewicz.