Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! Wspólna zabawa z Orkiestrą Jurka Owsiaka to już tradycja i jak widać na stałe zapisała się na kartach wydarzeń Kościana. Zebrano około 73 000 zł!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy utworzony został przez niezastąpiony Kościański Ośrodek Kultury. Wydarzenia zrealizowane były głównie na parkingu za budynkami KOK-u oraz na Placu Wolności. Z okazji finału WOŚP w Kościanie odbyły się liczne atrakcje, które miały zachęcić mieszkańców miasta do podzielenia się datkami. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na okulistykę dziecięcą.

Biblioteka Miejska stworzyła stoisko bookcrossingu, OSP Kościan wykonał pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz ratownictwa drogowego. Dzieci mogły wybrać się na spacer z alpakami Państwa Kamińskich z Rąbinia. Fani sportu mogli obejrzeć pokaz nurkowania przez lokalnych morsów, a także wziąć udział w „XIV Biegu Wielkoorkiestrowym” na 10 km. Zrealizowane zostały także zawody strzeleckie oraz wystawa replik broni w Strzelnicy ASG.

Pomagali mali i duzi, gdyż siła tego przedsięwzięcia istnieje w grupie. W Kościanie można było spotkać wielu wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek na dobroczynny cel. Pomocną dłoń okazali również właściciele najprężniejszych lokalnych przedsiębiorstw, w tym również Pan Tadeusz Lisiak ze Składu Drzewnego Kościan. Pan Tadeusz znany jest lokalnym mieszkańcom z wielokrotnego wspierania licznych imprez sportowych i charytatywnych. Tym razem postanowił wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka z całą gromadą wnuków!

Były śpiewy, tańce i mocne brzmienia. Kto zaprezentował się na scenie?

Na scenie KOK-u zaprezentowali się utalentowani lokalni artyści. Publiczność mogła podziwiać występy podopiecznych ze Szkoły Emisji Głosu „PoGłos” oraz Voice Studio, Gitarzystów KOK, reprezentantów Fundacji Uniesieni w Tańcu, KOK Street Beat, uczniów Szkoły Tańca Poezja. Ponadto na scenie zaprezentowali się niezwykle utalentowali i znani w Kościanie gitarzyści Michał Dolata oraz Marcin Kunc. Był też akcent muzyki ludowej w postaci Kapeli Dudziarskiej „Sokoły”.

Mocnym i pozytywnym dopełnieniem części artystycznej był występ zespołu metalowego „Unlash the Storms” prowadzonego przez Pana Grzegorza Drzewieckiego. Większość lokalnych mieszkańców miasta i okolic kojarzy Pana Grzegorza z gry na bębnach w takich zespołach jak np. „Maco ER and Drum”, „Senatorium”, „GD Drum”. Jak na debiutującą grupę muzyczną zaprezentowali się świetnie! Trzymamy kciuki za kolejne występy i rozwój muzyczny. Z pewnością jeszcze o nich usłyszymy!