Na VII Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „Live Emotion” zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta Kościana. Z pewnością widownia będzie miała co podziwiać!

Już za kilka dni w naszym mieście odbędzie się długo wyczekiwany Turniej Tańca Współczesnego „Live Emotion”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23 – 24 kwietnia 2022 roku. Zrealizowane zostanie w Hali Sportowej Kościan przy ulicy Wielichowskiej 43 a. Organizatorami zbliżającego się przedsięwzięcia tanecznego są Szkoła Tańca Poezja oraz Gmina Miejska Kościan.

Uczestnicy wydarzenia już nie mogą doczekać się turnieju. Mieszkańcy miasta Kościan także żyją w podekscytowaniu. W poprzednich latach podobne przedsięwzięcia cieszyły się w naszym regionie sporym uznaniem i aprobatą. Zbliżający się turniej będzie już siódmym tego typu eventem na naszych ziemiach.

Uczestnicy zbliżającego się turnieju już przygotowują się do turnieju. Będą bowiem walczyć o Puchar Burmistrza Miasta Kościana. Można rzecz, że będzie to prawdziwe taneczne święto w Kościanie. Uczestnicy zjadą się do Kościana dosłownie z całej Polski! Z pewnością będą zachwycać poziomem przygotowania, kolorowymi strojami i prezencją sceniczną.

Jakie zasady obowiązują uczestników, którzy startują w turnieju?

Turniej zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 9 – 11 lat, 12-15 lat, 16+. Ponadto startować będą w różnych poziomach zaawansowania, które podzielono na dwie kategorie. Pierwszą kategorię stanowić będą Debiuty, czyli zawodnicy ze stażem do 2 lat. Drugą kategorię reprezentować będą Mistrzowie, czyli wszyscy uczestnicy ze stażem powyżej 2 lat.

Wyszczególnione zostały wskazane kategorie taneczne: taniec nowoczesny (Bboying, Breakdance, Hip-Hop, Street Dance, Popping), taniec współczesny (Jazz, Balet, Modern, Contemporary), a także uwzględnione zostaną inne formy tańca (Latino Solo, Disco Dance, Dancehall, Show Case). Taniec będzie można zaprezentować w solowej formie, duecie, miniformacji oraz formacji.

Jak widać wariantów prezentacji będzie naprawdę sporo. Turniej potrwa więc, aż dwa dni. Uczestnicy muszą pamiętać o zgłoszeniu się do turnieju wypełniając kartę zgłoszeń. Można tego dokonać wchodząc na stronę internetową Szkoły Tańca Poezja. Na uczestników wydarzenia czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Wszyscy dostaną dyplomy uczestnictwa. Jednak nagrody w postaci Pucharów przewidziane zostały dla uczestników, którzy zajmą pierwsze, drugie lub trzecie miejsce.