Przed nami kolejne inspirujące spotkanie, podczas którego mieszkańcy Kościana poznają historię zwiedzenia USA.

Spotkania z Podróżnikami to cykliczne spotkania w każdym miesiącu z ciekawym podróżnikiem przybywającym z odległych zakątków świata do naszej miejscowości. Trzeba przyznać, że inicjatywa cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym mieście, ponieważ podtrzymywana jest już od wielu lat. Spotkania z podróżnikami są niezwykle intrygujące.

Podczas każdego wydarzenia tego typu, sala spotkań jest praktycznie wypełniona po brzegi. Przed wybuchem pandemii na mieszkańców miasta Kościana czekał również słodki poczęstunek oraz kawa i herbata. Warto zaznaczyć, że podobne inicjatywy realizowane są również w innych miastach w Polsce. Podobne wydarzenie o charakterze podróżniczym przebiegało jakiś czas temu w Zduńskiej Woli, o czym możesz przeczytać tutaj: https://zdunskainfo.pl/zapraszamy-na-afrykanska-wystawe-fotografii/.

Już 7 maja mieszkańcy Kościana będą mogli zapoznać się z historią zwiedzenia USA rowerem! Analizując wielkość Ameryki Północnej i samych Stanów Zjednoczonych odległości pomiędzy miejscowościami są tak duże, że trudno sobie wyobrazić, aby ta historia była prawdziwa. A jednak! Udowodnił to Jakub Rybicki, który opowie o swojej przygodzie.

Kim jest Jakub Rybicki? Co o nim wiemy?

Jakub Rybicki jest dziennikarzem, fotografem, a także oczywiście podróżnikiem. Ponadto uważa siebie za eksperta w zakresie Bliskiego Wschodu oraz byłego ZSRR. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród w zakresie działalności jako fotograf. Jest autorem książki „Po Bajkale”. Na stałe współpracuje z wieloma magazynami podróżniczymi oraz turystycznymi.

Ponadto Pan Jakub Rybicki jest ambasadorem marki Olympus. Pracuje również jako pilot wycieczek. Jest człowiekiem o niezwykłej osobowości, otwartym umyśle i ciekawym spojrzeniu na świat. Wydaje się także szaloną osobą, ponieważ podejmuje się realizacji wielu nietuzinkowych zadań jak np. przejechanie w zimnie jeziora Bajkał oraz Grenlandii! Według podawanych przez niego informacji zwiedził już 70 państw na świecie. Podróżuje najróżniejszymi środkami np. konno, rowerem, samochodem, a nawet pieszo.

Spotkanie z Podróżnikiem odbędzie się 7 maja 2022 roku. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Spotkanie zrealizowane zostanie tradycyjnie w Miejskim Domu Kultury w Kościanie przy ulicy Mickiewicza 11 (wejście C). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak wcześniej należy dokonać rezerwacji miejsca. Można tego dokonać dzwoniąc pod numer (65) 512-05-75.