Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał, aż 2 promile alkoholu we krwi!

 

W minionych dniach nasza lokalna drogówka wyruszyła w teren w celu skontrolowania stanu trzeźwości lokalnej społeczności poruszającej się samochodami oraz pojazdami jednośladowymi. W środę rano skontrolowano około 580 kierowców. Jak się okazało z samego rana złapano trzech nietrzeźwych kierowców, a podczas wieczornej kontroli zatrzymano kolejnych czterech.

Statystyki w naszym regionie nie były dobre. Kontroli poddano w szczególności region Piotrkowic oraz Kiełczewa. Ukarano nawet rowerzystów, którzy okazało się, że prowadzili pod wpływem alkoholu. Otrzymali mandat w wysokości 2500 zł oraz 1000 zł! W minionych dniach nie obyło się także bez dużej dawki adrenaliny. Podczas policyjnej kontroli funkcjonariusze ruszyli na pościg samochodu, który nie chciał zatrzymać się pomimo nakazu policji!

Jak się później okazało kierowca samochodu marki audi miał, aż 2 promile alkoholu we krwi! Mężczyzna czeka już na rozprawę sądową. Za popełniony czyn grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia samochodu, a także kara pozbawienia wolności. Przestępca odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz lekceważenie nakazów policji.