„Ekstaza, szał, obsesja i natchnienie” to temat jaki omawiany będzie na następnym spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie.

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie w ramach autorskiego cyklu spotkań popularnonaukowych pt. „Z historią przy kawie”. Spotkania prowadzi znany mieszkańcom Kościana dr Emilian Prałat. Wydarzenie realizowane jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie. Dnia 13 maja 2022 roku odbędzie się kolejny wykład w ramach wskazanego cyklu pt. „Ekstaza, szał, obsesja, natchnienie”.

Podczas najbliższego spotkania uczestnicy wydarzenia pochylą się nad literaturą i sztuką, które nawiązują do tematu ekstazy, szaleńczych wizji oraz boskiego natchnienia. Temat brzmi niezwykle intrygująco! Przypominamy, że zorganizowane spotkania odbywają się raz w miesiącu. Kolejne spotkanie i już ostatnie w tym sezonie zaplanowane jest na 10 czerwca 2022 roku.

Dr Emilian Prałat to postać niezwykła i przepełniona ogromną pasją do historii oraz zabytków naszego regionu. Z wykształcenia jest historykiem sztuki i filologiem slawistą. Na co dzień współpracuje z Instytutem Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Narodowym. Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i odznaczenia tematyczne.