Mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na zakończenie prac w centrum Kościana.

Prace rewitalizacyjne na kościańskim Rynku rozpoczęły się na początku zeszłego roku. Niestety prace budowlane trwają w tym miejscu do dziś. Choć małymi krokami już widoczne są efekty realizowanej inwestycji, to jednak mieszkańcy miasta Kościan skarżą się na zbyt wolne tempo prac. Remont Rynku to wciąż znaczne utrudnienie dla kierowców oraz pieszych.

Remontowany był też deptak zlokalizowany na ulicy Wrocławskiej w Kościanie. Ten z kolei już został udostępniony dla użyteczności mieszkańców miasta. Niedawno pojawiły się na nim pierwsze posadzone drzewa, których nigdy wcześniej nie było w tym miejscu. Niestety nie można powiedzieć tego samego o Rynku. Wpływ na zmniejszenie szybkości wykończenia prac miał wyjazd ukraińskich robotników do ojczyzny w celu obrony kraju w obliczu wojny. Sytuacja jest jak najbardziej zrozumiała.

Na Rynku widać już kończące się prace wyłożenia granitowej kostki, która zastąpiła brzydkie betonowe płyty. W projekcie uwzględniono fontannę, która pojawić się ma przed ratuszem. Zaplanowano również nowe ławki, latarnie oraz zazielenienie terenu. Mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na zakończenie prac rewitalizacyjnych. Jesteśmy jednak przekonani, że efekt końcowy będzie oszałamiający!