Podczas minionego weekendu mieszkańcy naszego regionu uczestniczyli w niezwykle uroczym koncercie kościańskiego zespołu „Półwiatry”. Pojawiły się także opowieści żeglarskie oraz pyszne jedzenie!

W minioną sobotę na Dębcu w Przystani Kościańskiego Klubu Żeglarskiego odbył się kameralny koncert zespołu „Półwiatry”. Na małej scenie zaprezentowali się: Katarzyna Kleinschmidt, Piotr Kleinschmidt, Marcin Schwarz, Marcin Kunc i przyjaciele. Muzycy zagrali na gitarach akustycznych, ukulele oraz skrzypcach. Publiczność usłyszała w ich wykonaniu popularne pieśni żeglarskie.

Na wydarzeniu pojawili się przede wszystkim przyjaciele i znajomi związani z Kościańskim Klubem Żeglarskim. Nie zabrało również osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat żeglarstwa i rozpocząć swoją przygodę z tą dziedziną sportu. Szef Klubu Żeglarskiego uchylił rąbka tajemnicy o początkach swojej żeglarskiej pasji, a także przedstawił plan tegorocznego rejsu na Mazury.

Wieczorny event przebiegł w bardzo miłej atmosferze, śmiechu i swawoli. Nie zabrakło również ogniska z kiełbaskami, grochówki z dużego kotła przygotowanej przez kucharza oraz licznych smakołyków. Miłą niespodzianką wieczoru były również urodziny członkini klubu Gabrieli Dziamskiej, dla której najbliżsi przygotowali przepyszny i duży tort urodzinowy, a także odśpiewali tradycyjne „sto lat”. Tortu starczyło dla całej przybyłej załogi!