Podczas zbliżającego się wydarzenia mieszkańcy Kościana usłyszą występy lokalnych artystów. Zagrają i zaśpiewają m.in. Julia Stolpe, Daria Kaczór – Boś z zespołem Sunday Morning, zespół Ogień.

Wydarzenie pt. „Święto miasta, maraton kulturalny – rozrywka ze smakiem” zostanie  zrealizowane w dniach od 3 do 5 czerwca 2022 roku. Od wielu lat w tym okresie realizowane było znane wszystkim mieszkańcom miasta Kościana święto „Dni Miasta Kościana”. Jednak ze względów pandemicznych od 2021 roku impreza zmieniła formułę. Zabraknie ogólnopolskich gwiazd.

Podczas zbliżającej się imprezy wystąpią lokalni artyści związani z naszym regionem. Koncerty i liczne atrakcje odbędą się na Placu Wolności oraz na scenie plenerowej Kościańskiego Ośrodka Kultury. „Święto miasta” zostanie otwarte o godzinie 16:30 paradą orkiestr i dudziarzy, podczas której zaprezentują się: Orkiestra Dęta Ton, Orkiestra Dęta OSP Kościan, Mażoretki RYTMIX oraz Kapela Dudziarska Sokoły.  W ten wieczór wystąpią także tacy artyści jak: zespół Sunday Morning, Andrzej Cierniewski, HOT WAY.

Czego możemy spodziewać się w kolejnych dniach miejskiej imprezy?

W sobotę 4 czerwca na Placu Wolności w Kościanie zrealizowane zostaną animacje dla dzieci oraz wystawione będą urządzenia dmuchane (od godz. 13:00). Koncerty na terenie KOK-u rozpoczną się o godzinie 17:30. Tego wieczoru publiczność będzie miała okazję do obejrzenia i posłuchania młodych artystów z Voice Studio, Szkoły Emisji Głosu Emilii Ziegler „PoGłos”, Szkoły Tańca „Poezja”. Wieczór uświetni występ Julii Stolpe oraz zespołu ukraińskiego HAYDAMAKY.

W niedzielę odbędzie się koncert zespołu „Ogień”. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00. Warto podkreślić, że będzie to ważny dzień dla tego zespołu, ponieważ zrealizowana zostanie premiera płyty muzycznej pt. „Uwierz w to”. Fani zespołu długo czekali na ich krążek. Z pewnością będą usatysfakcjonowani. Poza tym w tym dniu zrealizowana zostanie „Dziecięca Niedziela Artystyczna” oraz na scenie zaprezentuje się Kasia Czarnecka śpiewając covery zespołu Maanam.

Miasto zadbało również o podniebienia smakoszy! W wskazanych dniach odbędzie się zlot Food Trucków. Poza tym w dniach od 1-5 czerwca zrealizowany zostanie Lunapark Happy Land. Lunapark wystawiony zostanie na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1. Na zainteresowanych czekać będą promocyjne ceny wejściówek na wieżę ciśnień oraz basen. Odbędą się również Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta, uroczysty jubileusz z okazji 40-lecia Klubu Żeglarskiego oraz Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Braci Jureckich.