Mieszkańcy miasta Kościana krok po kroku dowiedzieli się w jaki sposób założyć własny biznes. Z pewnością dla części uczestników pozyskana wiedza będzie przydatna!

W minionych dniach na terenie Kościana odbyły się szkolenia biznesowe dla przyszłych i potencjalnych przedsiębiorców. Bezpłatne konsultacje z trenerem biznesu na temat pomysłu na firmę odbyły się w miniony poniedziałek (30.05). Spotkanie zrealizowane było w  Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości przy Dworcowej 1 w Kościanie. Wydarzenie trwało około dwóch godzin.

Podczas wydarzenia uczestnicy poznali informacje na temat ważnych aspektów związanych z założeniem oraz prowadzeniem własnej firmy, sposobów finansowania własnego biznesu (pożyczki, dotacje), tworzenia biznesplanu na potrzeby pozyskania dotacji, a także działalności nierejestrowanej. Co ciekawe, konsultacje były całkowicie bezpłatne. Wcześniej obowiązywały zapisy.

Szkolenia i konsultacje biznesowe to ciekawa inicjatywa w mieście, dzięki której osoby zainteresowane mogą skorzystać z wykładanej wiedzy i wdrożyć ją w życie. Inicjatywy te są ważne w celu wspierania lokalnej przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia. Warto co jakiś zapoznawać się z ofertą szkoleniową Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś interesującego i odpowiedniego dla siebie!

Jak założyć i prowadzić własny biznes? To pytanie rozłożone zostało na czynniki pierwsze podczas minionego spotkania biznesowego.

Kolejne szkolenie o bardzo zbliżonej tematyce lecz uwzględniające trochę inne zagadnienia zrealizowane zostało dzień później (31.05) w godzinach późno popołudniowych. Organizatorem wydarzenia było również Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie. Spotkanie odbyło się w budynku stowarzyszenia przy Dworcowej 1 na pierwszym piętrze. Spotkanie poprowadził trener do spraw biznesu Jakub Grzelka.

Podczas zrealizowanego wydarzenia omówiono proces rejestracji działalności gospodarczej, przedstawiono jak wygląda ZUS wg. Polskiego Ładu dla nowych przedsiębiorców, omówiono rodzaje form opodatkowania wg. Polskiego Ładu, a także przedstawiono formy wsparcia finansowego na założenie działalności gospodarczej. To wiedza, która jest niezbędna na początek założenia działalności gospodarczej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia własnej firmy oraz wskazówek w jaki sposób uniknąć najróżniejszych problemów pojawiających się podczas prowadzenia biznesu zapoznaj się z tym artykułem: https://biznestrona.pl/start-upy-jakie-sa-najczestsze-problemy-mlodych-firm/.