Ukończony materiał to przełom w historii zespołu. Członkowie grupy muzycznej „Ogień” do końca wierzyli i walczyli o swoje marzenia! Wielkie brawa!

Kilka dni temu podczas tegorocznego święta miasta swoją premierę miało szczególne wydarzenie. Zespół Ogień zaprezentował ukończony materiał muzyczny! Płyta pt. „Uwierz w to” to zbiór samych hitów! Choć na krążku zabrakło kultowej piosenki „Mary Jane” można pokusić się o sformułowanie, że to „the best of the best” z wszystkich utworów, nad którymi dotychczasowo pracowała grupa muzyczna.

Zespół powstał 11 lat temu i w końcu zaprezentował muzyczny materiał. Lider zespołu Przemysław Zakrzewski od początku podkreślał, że kościańska publiczność jest dla niego szczególnie ważna. Z tego względu premiera materiału miała miejsce właśnie w Kościanie. Warto podkreślić, że wydawcą płyty jest Polskie Radio Poznań. Tłoczenie krążka zostało zakończone w sobotę (4 czerwca 2022) i już w następnym dniu płyta trafiła do Kościana. Na krążku znajduje się 11 utworów.

Płyta jest bardzo różnorodna

Prezentowane przez zespół utwory osadzone są w brzmieniu nowoczesnego popu, choć według niektórych ciężko ją skategoryzować. Materiał jest bardzo różnorodny. Na krążku słyszalne są także brzmienia gitarowe, klubowe, elektroniczne, elementy rockowe, a nawet hip – hopowe. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście melodyjny wokal Filipa Popów. Warto także zwrócić uwagę na fantastyczne teksty z przesłaniem. Na przestrzeni lat grupa wykonała dużą pracę w zakresie rozwoju zespołu.

Płyta „Uwierz w to” promowana jest singlem o tym samym tytule. Można przypuszczać, że tekst utworu opisuje drogę jaką zespół przeszedł na przestrzeni wszystkich minionych lat. Jak widać po minionych burzach, dla zespołu „Ogień” w końcu wzeszło słońce! Wydanie płyty to szczególny moment w karierze każdego artysty. Tym bardziej nasza redakcja składa serdeczne gratulacje!

Niedawno pisaliśmy o zespole również przy okazji gościnnego występu w Telewizji Polskiej S.A. Więcej o grupie możesz również przeczytać w poniższym artykule:

https://ekoscian.pl/2022/04/01/zespol-ogien-goscinnie-w-telewizji-polskiej/