Żeglarze z Kościana i okolic zrealizowali fantastyczny rejs po Mazurach. Wyprawie towarzyszyły marynistyczne śpiewy, ognisko i żeglarskie opowieści do samego rana!

Kościański Klub Żeglarski od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ w naszym regionie ma już wyrobioną dobrą renomę. Warto zaznaczyć, że ostatnio Kościański Klub Żeglarski świętował 40-lecie swojego istnienia! Takiego stażu z pewnością mogą im pozazdrościć inne kluby w Polsce.

Każdego roku klub zaraża pasją kolejnych młodych żeglarzy. Dorośli oraz młodzież rozwijają swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z klubu. Ponadto trzeba przyznać, że w żeglarskiej grupie dzieje się sporo ciekawych inicjatyw. Uczestnicy biorą udział w licznych wydarzeniach sportowych o randze ogólnopolskiej, realizują spotkania integracyjne, a także wypływają w najróżniejsze rejsy po jeziorach oraz morzu.

Na początku miesiąca w dniach 1-5 czerwca 2022 roku, klubowa ekipa wyruszyła w rejs po Mazurach! Na wyprawę wypłynęły cztery łodzie. Trasa rejsu prowadziła przez najróżniejsze punkty. Uczestnicy wyprawy odwiedzili m.in. Klub Mila Kamień na Jeziorze Bełdany, Śluzę Guzianka oraz Port Nida. Podczas rejsu na żeglarzy czekała prawdziwa przygoda. Na trasie zastała ich silna burza. Z tego powodu ekipa nieplanowanie zmieniła trasę rejsu i przeczekała niepewny czas na Wyspie Pajęczej.

Podczas rejsu dla uczestników wydarzenia zorganizowano wiele fantastycznych atrakcji jak np. ognisko z kiełbaskami, czy też akustyczne koncerty z wykonaniem pieśni marynistycznych. Wszyscy uczestnicy rejsu bawili się wyśmienicie i podkreślali, że z wielką chęcią jeszcze raz wypłyną w podobny rejs!