Wysokie dofinansowanie od Samorządu Miasta Kościana oraz od Powiatu Kościańskiego pozwoliło na realizację zakupu niezbędnego sprzętu przeznaczonego do intensywnej terapii.

 

Szpital im. T. Dunina w Kościanie otrzymał spore dofinansowanie. Dzięki pozyskanym pieniądzom udało się stworzyć kolejne stanowisko służące do intensywnej terapii. Tego typu stanowiska zawsze potrzebne są w nadmiarze, ponieważ chorych nie brakuje. Z dofinansowania oraz inwestycji bardzo cieszy się zarząd szpitala oraz mieszkańcy miasta Kościana.

Łącznie udało się pozyskać 250 000 zł z dofinansowania. Pieniądze pochodziły z Samorządu Miasta Kościana na kwotę 200 000 zł, a także z Powiatu Kościańskiego na łączną sumę 50 000 zł. Pozostała kwota w wysokości 50 000 zł pochodziła z funduszy naszego lokalnego szpitala. Warto zaznaczyć, że Burmistrz Miasta Kościana – Piotr Ruszkiewicz poinformował, że przekazana kwota pieniędzy pochodziła z konkursów „Rosnąca odporność”, „Gmina na medal” oraz „Najbardziej odporna gmina”.

 

Co dokładnie udało się zakupić za pozyskane dofinansowanie? Sprzęt z pewnością będzie służył pacjentom na wiele lat.

 

Dzięki otrzymanemu wsparciu udało się zakupić drogi i niezbędny do prawidłowego funkcjonowania szpitala sprzęt. Wśród wyposażenia znalazły się takie rzeczy jak: kardiomonitor, sześć sztuk zestawów pomp infuzyjnych, respirator, „most” posiadający źródło tlenu, powietrza, a także próżni, łóżko szpitalne przeznaczone specjalnie do intensywnej terapii. Warto zaznaczyć, że łóżko wyposażone jest w regulację przepływów bocznych oraz system ważenia pacjenta.

Zakupiony sprzęt z pewnością będzie bardzo przydatny w zakresie poprawnego funkcjonowania szpitala. Na pewno też przyczyni się do uratowania nie jednego życia. Miejmy nadzieję, że będzie przydatny jak najdłużej. Ostatnio o konieczności wymiany sprzętu w najróżniejszych szpitalach informował serwis https://www.halopoznan.pl/.